Nejnovější

čus

autor: punx


Nejlépe hodnocená

u sebe v pokoji

autor: ejzee

hodnocení: 1,0 / 1x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

03.02.2021

Reflexní vesty a možnosti jejich využití

Autor: Jolana Holáňová

Reflexní vesty a možnosti jejich využití

V okamžiku, kdy na sobě nosíte ochrannou reflexní vestu, případně jiný reflexní prvek, značně tím snižujete riziko zranění a nehod v mnoha situacích. Jaké jsou možnosti při výběru vest a proč je vůbec používat?Hlavní důvody pro pořízení reflexní vesty


Každá reflexní vesta má na sobě několik pruhů, od nichž se odráží světlo. Jejich hlavním cílem je, abyste byli za všech podmínek dobře viditelní. Běžně se reflexní vesty musejí používat na stavbách, kde je obecně zvýšené riziko pracovního úrazu, lidé tudíž musejí být natolik výrazní, aby je ostatní nemohli přehlédnout.

Reflexní vesta má být ve výbavě každého motorového vozidla. Pomáhá například v okamžiku, kdy s autem musíte zastavit na silnici kvůli opravě. Díky reflexním prvkům vás pak ostatní řidiči a cyklisté snadno uvidí z dostatečné vzdálenosti, aby se vám mohli vyhnout a nedošlo ke srážce, což by mohlo mít fatální následky. Reflexní vesta do auta musí splňovat patřičné normy, jež zohledňuje samotné reflexní body, ale také způsoby upnutí apod.

Užitečnou pomůckou je bezesporu dětská reflexní vesta. Její nošení se doporučuje třeba u dětí, když jdou do školy a během cesty přecházejí silnice, případně jsou v blízkosti rušných komunikací.

Další ochranné doplňky


Kromě vest je vhodné využívat ještě další reflexní doplňky. Chodci by ve večerních a nočních hodinách v místech, kde není veřejné osvětlení, vždy měli mít na rukávech alespoň základní reflexní pásky. Kromě toho se dnes dají pořídit kupříkladu reflexní náramky, šátky, ledvinky a mnoho dalších doplňků. V neposlední řadě se dá koupit také speciální oblečení, které má reflexní pruhy přímo našité na svrchních částech.

Reflexní vesty znamenají pouze minimální finanční výdaje


Reflexní vesty a podobné věci výrazně snižují riziko zranění a smrti. Proto jejich výběr a četnost používání rozhodně nepodceňujte. Nejsou tak drahé, abyste si je nemohli dovolit. Obyčejná reflexní vesta se dá pořídit za cenu kolem 100 Kč, což jistě není žádná velká investice.Zdroj foto: Altima.cz« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE