Nejnovější

Punčošky...

autor: jordney.love


Nejlépe hodnocená

Glamour

autor: jordney.love

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

16.11.2022

Kolagen pro lepší pleť i proti celulitidě

Autor: Jolana Holáňová

Kolagen pro lepší pleť i proti celulitidě

Kolagen je bílkovinou, která v našem těle tvoří stavební hmotu pojivových tkáních. Našli byste ho v zubech, šlachách, chrupavkách, kostech i pokožce. Možná tušíte, že s přibývajícím věkem se užívá právě pro lepší stav kloubů a pleti. Na tu má celou řadu pozitivních účinků.Kolagen si tělo tvoří samo, ale od 25. roku života produkce klesá, každý rok o 1 až 1,5 %. Po 45. roku věku už si ho tělo téměř vytvořit nedokáže. Pokud si tedy chcete uchovat zdravě vypadající pokožku, vlasy i nehty a také funkční pohybový aparát, je vhodné ho začít doplňovat. I v mladším věku však tělu neuškodíte, když mu dávku kolagenu doplníte.


Kolagen pro lepší pleť i proti celulitidě


Kolagen proti celulitdě


O tom, jak se zbavit celulitidy, často přemýšlí i dvacetileté ženy. Nevyhýbá se nikomu, ani mladým. Lékem by přitom mohl být právě kolagen. Neumí zázraky, ale kůži hydratuje a vypne, takže celulitida je méně znatelná. Samozřejmě musíte zařadit i další změny ve svém životě, jako jsou zdravá strava, pitný režim a dostatek pohybu. Všechno souvisí se vším.


Kolagen jako prevence pigmentových skvrn


Trápí vás pigmentové skvrny na kůži? Ať už jde o skvrny stařecké, následkem UV záření, či jako následek užívání léků nebo vážného onemocnění, spousta lidí s nimi není spokojená a chce se jich zbavit. Kolagen je v tomto případě vynikajícím pomocníkem. Rozeberme si například skvrny jako následek UV záření. Toto záření proniká do spodní vrstvy kůže a likviduje firoblasty produkující kolagen. Pokožka ho pak nemá dostatek, což způsobuje vznik pigmentových skvrn. Doplňte ho a skvrny se neobjeví.


Kolagen třeba formou drinku


Jakou formou budete doplňovat kolagen, je na vás. Populární jsou například kolagenové drinky, které se prodávají v nejrůznějších příchutích. Působí jak na pleť, tak na pohybový aparát. Zlepší vám také kvalitu vlasů a nehtů.
Zdroj foto: Lovio.cz, Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa