Nejnovější

Marek

autor: mikysuto


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

09.06.2020

Kde hledat nabídky práce v této nejisté době?

Autor: Jolana Holáňová

Kde hledat nabídky práce v této nejisté době?

Média nás neustále informují, jak firmy propouští, bude stoupat počet nezaměstnaných a najít práci bude čím dál těžší. Opravdu je situace tak vážná? Když se podíváte na některé pracovní portály, ani to nevypadá. Nabídek je totiž stále dost.


Například server HitPrace.cz aktuálně hlásí více než 100 000 pracovních nabídek. Samozřejmě jde o celkové číslo pro celou lokalitu a dá se očekávat, že nabídek práce Praha bude více než pro menší města a vesnice. Mezi těmi tisíci si ale určitě nějaké vhodné místo vyberete.

Zkuste hledat nejen ve svém oboru

Přišli jste o práci, nebo toužíte po změně? Nenechte se ovlivnit tím, co vám tvrdí média. Práce se najít dá, jen musíte pečlivě hledat, být trpěliví a příliš si nevymýšlet. Že se nyní vyplatí brát, co je, dokazují i celebrity, které šly na období koronaviru pracovat do supermarketů. Když půjdete nyní za kasu, nemusíte tam přece zůstat věčně. Prostě a jednoduše, kdo chce pracovat, práci si najde.

Nastavte si hlídacího psa

Projít všechny dostupné nabídky práce vám nějakou chvilku zabere. U Hitprace.cz si však můžete být jistí, že jste prošli vše, co bylo k dispozici. Portál totiž sdružuje nabídky z řady různých zdrojů – od pracovních agentur, z pracovních portálů i přímo od jednotlivých zaměstnavatelů.

Rozhodně je dobré si na portálu nastavit hlídacího psa. Zadáte obory, které vás zajímají, lokalitu a pak vám budou chodit na každou novou pracovní nabídku odpovídající daným kritériím. Nemusíte tedy denně kontrolovat, kolik nabídek brigády a práce přibylo. Na ty relevantní budete automaticky upozorněni.

Hledat práci je dnes díky internetu jednodušší než kdy dříve. Využijte toho a zkuste se přidat také do různých pracovních skupin na sociálních sítích, poptejte se známých. Práci určitě najdete, pokud ji budete opravdu chtít. Případně máte možnost přihlásit se na úřad práce, pustit se do nějakého rekvalifikačního kurzu a změnit svůj obor. Jen neseďte doma se založenýma rukama. To opravdu není nutné ani v současné nejisté době.


Zdroj foto: Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
Centrumtance.cz
reklama
NICE MAGAZINE
VENIRA.cz