Nejnovější

Markét

autor: makytka011


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

30.05.2022

Jaký software vám pomůže vytvořit elektronický podpis?

Autor: Jolana Holáňová

Jaký software vám pomůže vytvořit elektronický podpis?

Žijeme v době, kde se všechno rychle mění. Přichází stále nové a nové technologie, mnozí lidé se jich bojí. To ale není ta správná cesta. Nebojte se, snažte se je naopak poznat, protože ve finále se jim stejně nevyhnete.Jednou z nových technologií, které se začínají hodně rozmáhat, jsou elektronické podpisy. Dokumenty už se netisknou a nepodepisují ručně, místo toho se uchovávají v elektronické podobě, podepisují se digitálně. Jenže jak?


Jaký software vám pomůže vytvořit elektronický podpis?


Na elektronický podpis potřebujete správný software


Vytvořit podpis myší v malování, Wordu či jiné aplikaci rozhodně není dostačující. Tento způsob není ani trochu důvěryhodný, dá se snadno podvrhnout. Místo toho potřebujete pro elektronický podpis software, který umožní podepsat dokument tak, aby podpis nešel zfalšovat. A jaký software tohle umí?


V Česku má více než 80% podíl na trhu česká aplikace Signosoft, která je vyvíjena již přes 10 let. Funguje na PC, Macu, iOS i Androidu, má skvělé reference, a hlavně chystá variantu zdarma pro domácnosti a soukromé uživatele.


Jaký software vám pomůže vytvořit elektronický podpis?


Jak se podepisuje se Signosoftem?


Signosoft doposud používaly zejména firmy, jelikož jde o aplikaci placenou. Nyní však jeho vývojáři chystají krok vstříc českým domácnostem, vydají osekanou verzi aplikace, jež bude dostupná úplně zdarma. A než ji uvolní, můžete se registrovat do Signosoftu ve standardní verzi a podepsat si pět dokumentů bezplatně. Aspoň vše natrénujete, a pak už pro vás elektronické podpisy nebudou žádný problém.


Signosoft používá vlastní cloudové úložiště, dokument k podepsání do něj nahrajete a pak ho máte k dispozici odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Pro podpis si lze vybrat digitální podpis či ručně psaný podpis. První jmenovaný je nejbezpečnější variantou, avšak i ručně psaný podpis je se Signosoftem velice bezpečný. Software totiž nezachycuje pouze jeho tvar, ale i tlak, počet zdvihů, rychlost či načasování.
Zdroj foto: Signosoft.cz, Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa