Nejnovější

Přemýšlivá

autor: beewagn


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

17.01.2017

Jak sundat / odstranit gelové nehty doma

Autor: Jolana Holáňová

Jak sundat / odstranit gelové nehty doma

Gelové nehty jsou určitě krásnou vizitkou každé ženy. Umožní zrealizovat bohaté možnosti různých tvarů, ale i barev. Přirozeně platí, že je nutné také jejich pravidelné udržování.


A to doplňováním, nebo aplikací nových. S tím souvisí i nutnost odstranění těch současných. Jak na to? Podívejte se s námi na postupy, jak sundat gelové nehty doma.

Odstranění pomocí acetonu

Prvním krokem je využití této chemikálie. Tu dnes celkem snadno koupíte ve většině větších drogerií. Při práci doporučujeme opatrnost a obezřetnost. Prvním krokem při použití je to, že aceton nalijete do misky, kterou důkladně zakryjete například potravinářskou folií. Danou misku vložíte do vodní lázně a začnete pomalu ohřívat. A to zhruba po dobu pěti minut. Tento postup je důležitý proto, že aceton je látka hořlavá a u přímého zdroje tepla by se mohl vznítit.

Jakmile máte aceton ohřátý, již můžete připravit své nehty. Kůži kolem nehtu potřete vazelínou, jelikož právě díky tomu eliminujete její poškození, nebo vysušení. Důležité je vazelínu nenanášet na nehty, jelikož potom by byly rady, jak odstranit gelové nehty doma poměrně zbytečné. Jsou-li vaše ruce připraveny, můžete do teplého acetonu namočit vatový tampon a ten přiložit na váš nehet. Takto ho nechtě působit zhruba 30 minut. Během této doby by mělo výt rozpuštěno lepidlo a gelový nehet by měl jít bez problémů odstranit.

Odstranění pomocí pilování

Jedná se o čistě mechanickou metodu. Jejím prvním krokem je to, že si vezmete klasické nůžky, kterými gelové nehty zastřihnete tak, aby byl co nejkratší – podobně, jako když stříháte své pravé nehty. Nyní už můžete vzít do ruky kovový pilník a začít s odstraňováním gelového nehtu. Důležité je pilovat celý jeho povrch. A to rovnoměrně, ale zároveň obezřetně. Chcete eliminovat jenom onen gelový nehet, nikoliv váš nehet přírodní. Důležité je nehet pravidelně otírat a kontrolovat, abyste viděla, jak silnou vrstvu je ještě třeba odstranit.

Jakmile máte hrubé broušení za sebou, můžete si vzít do ruky jemnější pilník a tím odstranit ještě drobné zbytky a zarovnat samotný tvar nehtu. Následně doporučujeme na přírodní nehet nanést krém, který ho bude vyživovat a co nejdříve mu vrátí jeho přirozenou podobu a jeho lesk. Důležité je také nezapomenout na finální leštění, které jeho kráse taktéž výrazně prospěje.

Odstranění pomocí odloupnutí

Tento postup je dobré využívat až ve fázi, kdy se gelové nehty začínají samy odlupovat a již nedrží tak, jako dříve. Jedině tak máte jistotu, že to půjde celkem snadno, bez poškození přírodního nehtu. Na pomoc si vezměte tyčinku na zatlačování kůžičky nehtů, nebo podobný nástroj. Ten zasuňte mezi přírodní a gelový nehet. Stačí pár milimetrů. Potom nehet lehce nadzvedněte. V tu chvíli by měla gelová vrstva povolit a mělo by dojít k celkovému sloupnutí.

Pokud by se to nedařilo, neriskujte odlomení vašeho přírodního nehtu. Buď ještě pár dní počkejte, nebo použijte pár kapek acetonu, díky kterému povolí lepidlo, pomocí kterého gelové nehty na vašich přírodních drží. Díky tomu bude odloupnutí úspěšné. Opět nezapomeňte také na finální úpravu, která je spojena se začistěním, stejně jako s leštěním, ale také s výživou vašeho přírodního nehtu.

Máte z daných metod obavy?

Máte strach z hořlavosti acetonu, z toho že si obrousíte svůj přírodní nehet, nebo že si dokonce jeho část odloupnete? Určitě jsou na místě. Pokud si nejste jista, je možné využít služeb profesionálů. A to konkrétního salonu, kde se na gelové nehty specializují. Služby se totiž nezaměřují nutně jenom na jejich aplikaci, ale i na to, aby vám byly vaše stávající bez problémů, bolesti, i negativních výsledků odstraněny.

.

« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa