Nejnovější

elish02

autor: fartis.de


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

11.10.2018

4 způsoby, jak šetřit životní prostředí

Autor: Jolana Holáňová

4 způsoby, jak šetřit životní prostředí

V Česku skončí každý rok na skládkách 200 000 tun odpadu. Přitom by stačilo udělat pár drobných opatření, díky nimž by byla odpadová stopa každého z nás mnohem menší. Prospěli bychom tak nejen životnímu prostředí a celé naší planetě, ale i naší peněžence. Jak toho docílit?


Přemýšlejte

Nemusíte hned chodit do extrému. Postačí, když o svém každodenním chování a jeho dopadech začnete přemýšlet a pokusíte se postupně měnit vaše návyky. V obchodě si nekupujete tašky - ty malé věci se vám přece snadno vejdou do kabelky, na ty větší si pak noste z domu tašky látkové, které lze používat opakovaně. Na poštovní schránku si přilepte cedulku, kde budete odmítat doručování papírových letáků.

Nepodléhejte módním trendům

Snažte se nepodléhat nejrůznějším slevovým akcím a módním trendům. Nakupujte jen to, co opravdu potřebujete a ne to, co vám zrovna padne do oka nebo je ve slevě. Móda se totiž rychle mění, takže vás za týden budou obchody lákat zase úplně jiným zbožím za jak jinak než úžasnou cenu. A jakmile neodoláte jednou, neodoláte ani podruhé a dostáváte se do začarovaného kruhu. Kousky si proto vybírejte na delší dobu, zajímejte se o tzv. udržitelnou módu.

Třiďte odpad

O tom, že existují kontejnery na plasty, papír i sklo, víme asi všichni. Nachází se prakticky na každém rohu, takže nám nic nebrání ve třídění odpadu - pomineme-li tedy naši pohodlnost, lenost a lhostejnost. Už málokdo ale ví, že existují také kontejnery na oblečení. Do nich můžete hodit kousky, které už neunosíte. Ty pak putují k těm, kteří je potřebují, nebo se z nich vyrábí utěrky, bytový textil, čisticí hadry a další předměty.

Nepotřebné nevyhazujte

Snad v každé domácnosti se najde spousta věcí, které nám jen zbytečně zabírají místo. A přitom jsou funkční a kvalitní. Byla by tedy škoda hodit je do popelnice, když by mohly posloužit někomu dalšímu. Zkuste je tedy darovat, ať už vašim kamarádům či různým charitativním organizacím. Uděláte nejen dobrý skutek, ale i radost někomu dalšímu!


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
TisknuLevne.cz