Nejnovější

20

autor: darianna


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

08.09.2021

Životní pojištění má smysl pro každého

Autor: Jolana Holáňová

Životní pojištění má smysl pro každého

Přemýšleli už jste někdy, jak byste na tom byli finančně vy a vaši blízcí, kdybyste náhle vydělávali méně peněz nebo dokonce nic? Stát se může cokoliv – úmrtí, vážné onemocnění, dlouhodobá pracovní neschopnost, invalidita, úraz... Pro všechny tyto případy vám kryje záda životní pojištění.Životní pojištění může být určené nejen pro jednotlivce, ale i pro celé rodiny a to včetně dětí. Někteří zaměstnavatelé ho nabízejí jako benefit. Klasické životní pojištění je pouze pro případ úmrtí. Využívat můžete daňové výhody, příspěvek zaměstnavatele a spoření. U rizikového životního pojištění platíte jen za rizika, proto vychází většinou levněji. Nemůžete ale využít daňové výhody, spořit ani dostat příspěvek od zaměstnavatele.

 

Volte správný rozsah služeb

 

Při výběru životního pojištění byste se neměli dívat jen na cenu, ale zejména na rozsah služeb a pojistného krytí. Důležité je pečlivě si pročíst smluvní podmínky a zaměřit se na čekací doby u jednotlivých rizik, oceňovací tabulky a výluky z pojištění. Nejlevnější pojištění nemusí být nutně to, které je nejlepší a nejvýhodnější. Některé pojišťovny vyplatí pojistnou částku celou, jiné vyplatí třeba jen polovinu a druhou půlku až po nějaké době.

 

Důležitá je také pojistná částka, kterou si zvolíte při sjednávání pojištění. Čím vyšší pojistnou částku si vyberete, tím více peněz dostanete v případě plnění. Zároveň to ale znamená i vyšší cenu za pojistku. Ideální je tak najít kompromis, který vám bude co nejlépe vyhovovat.


 

Varianty životního pojištění

 

Nejznámější jsou 3 varianty životního pojištění – rizikové, kapitálové a investiční.

 

Rizikové životní pojištění zajistí finance určité osobě v případě vašeho úmrtí. Nemusíte se tak třeba bát, že vaše manželka s dětmi zůstane náhle bez peněz. Tento druh pojištění neobsahuje spořicí složku. Můžete ho sjednat i krátkodobě, třeba jen na 1 rok. Odpočet z daní není možný.

 

Kapitálové životní pojištění také zajistí finance určité osobě v případě vašeho úmrtí. Navíc ale obsahuje spořicí složku, takže když se dožijete určitého věku, pojišťovna vám vyplatí pevnou částku a vložené finance jsou i do jisté míry zhodnoceny. Můžete si ho odečíst z daní.

 

Investiční životní pojištění je podobné jako kapitálové, ale na rozdíl od něj si můžete zvolit, jak chcete finanční prostředky zhodnotit – banky nabízejí více investičních strategií. Je flexibilní a můžete si ho také odečíst z daní.

 

Při srovnání životního pojištění u jednotlivých pojišťoven zjistíte, že nabízejí různé varianty. Některé pojišťovny sázejí na co nejnižší cenu, jiné se zase soustředí na co nejširší rozsah krytí, případně mají v nabídce nadstandardní pojistné limity. Je tak jen na vás, abyste si vybrali, čemu dáváte přednost a které životní pojištění je pro vás to správné.

 

 

Zdroj obrázku: Studio Romantic / Shutterstock.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa