Nejnovější

Miluji jazz...

autor: jordana


Nejlépe hodnocená


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

13.11.2023

Trápí vás suché oči? Optometristka radí, jak jim efektivně ulevit

Autor: Jolana Holáňová

Trápí vás suché oči? Optometristka radí, jak jim efektivně ulevit

Suchý vzduch ve vytopených místnostech, časté přechody ze zimy do tepla, více času uvnitř a na umělém světle – to vše v tomto období přispívá k nepříjemnému pocitu suchých očí. Optometristka společnosti Lentiamo Lucie Macháčková radí, jak jim můžete efektivně ulevit.Vyměňte kontaktní čočky. Pocit suchých očí dobře znají především nositelé kontaktních čoček. O to více si oblíbili novinku Bausch + Lomb ULTRA ONE DAY, které v sobě spojují dvě převratné technologie Advanced MoistureSeal a ComfortFeel, které vzájemně spolupracují a poskytují vynikající pohodlí pro oči. Kontaktní čočky zajišťují 96% zvlhčení po celých 16 hodin a brání jejich osychání. Neustálá vlhkost je totiž zásadní podmínkou pro nepřetržitý komfort při použití kontaktních čoček. Čočky ULTRA ONE DAY nabízí svým nositelům kromě výhod silikon-hydrogelového materiálu také jednoduchou manipulaci, nízký modul pružnosti, vysokou míru propustnosti pro kyslík a ochranu proti UV záření.


Variantu k dennímu nošení koupíte na Lentiamo.cz od 649 Kč. 

Trápí vás suché oči? Optometristka radí, jak jim efektivně ulevitZdroj fotografie: Bausch + Lomb 

Pijte více vody. Nejen suché oči, ale i suchá pleť a popraskané rty mohou být znakem toho, že je potřeba zvýšit příjem tekutin.

Krátkodobě uleví kapičky. Rychlou pomocí jsou oční kapky, které oko okamžitě lubrikují. Při jejich výběru se ale poraďte s odborníkem, některé konzervační látky v nich obsažené totiž mohou paradoxně k tzv. syndromu suchého oka přispět.

Nezapomínejte mrkat. Věděli jste, že při práci na počítači mrkáme až 3x méně než normálně? Oči se bez mrkání dostatečně nelubrikují pomocí slz, což může vést k únavě a pálení očí. Dejte si do zorného pole připomínku: Mrkat. :)

Zvlhčete vzduch v místnosti. Důvodem suchých očí bývá v topné sezóně suchý vzduch. Pokud máte na pracovišti nebo doma nižší relativní vlhkost vzduchu než 40 %, zvažte nákup zvlhčovače vzduchu.

Problém suchých očí je kvůli našemu životnímu stylu sice čím dál častější, řešení ale existují. Vyzkoušejte je a uvidíte, že se zlepší vaše produktivita i celková pohoda!

Kontaktní čočky ULTRA® jsou zdravotnický prostředek určený ke korekci zraku. Pečlivě si přečtěte návod na použití.

 

 

 

 

Zdroj fotografie: Bausch + Lomb« Zpět

reklama
reklama
MAX FACTOR
reklama
NICE MAGAZINE
PražskéPříkopy.cz