Nejnovější

Marek

autor: mikysuto


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

11.05.2019

Šperky, které budete chtít nosit každý den

Autor: Jolana Holáňová

Šperky, které budete chtít nosit každý den

Když se filozof Platón v dialogu Hippiás zabýval otázkou krásy, jedna z odpovědí byla, že krása je zlato. To přece učiní krásným vše, k čemu se přidá. Ale tak jednoduché to nebude. I jiné materiály mohou být krásné, když se k něčemu hodí. Dialog dále pokračuje k dalším, složitějším úvahám, ale my se zde zastavíme. Zlaté šperky opravdu dokážou zdůraznit krásu ženy lépe než cokoli jiného. Záleží ale i na tom, jestli je dokážeme nosit tak, aby se hodily k našemu vzhledu, osobnosti a také příležitosti.


Zlatý šperk je dobrá investice 

Módní trendy se mění takovou rychlostí, kterou pomalu ani nelze sledovat. Zlaté šperky se tomuto proudu pomíjivosti poněkud vymykají. Nechceme investovat vyšší obnos do věci, kterou brzy odložíme do krabičky. Šperkaři se proto snaží zlaté šperky navrhovat co nejvíce nadčasově, používat jednoduché tvary, motivy a tradiční design. 

To může být jeden z důvodů, proč některé ženy pravé zlaté šperky nahrazují levnější bižuterií, která na první pohled nabízí více muziky za méně peněz. Zdání ovšem klame. Vhodně vybraný zlatý šperk vám vydrží dlouhá léta a stane se vaším věrným společníkem. Budete se s ním cítit krásně a stylově, i když zrovna nemáte svůj den. 

Lesk a třpyt diamantových šperků 

Skládá se váš nejoblíbenější outfit z černého trička a džínů a často vám připadá, že vaše módní kombinace působí trochu fádně a málo žensky? Pak mohou být zlaté šperky s diamantem právě tím, co potřebujete. 

Například diamantové náušnice pecky pozdvihnou i úplně obyčejný outfit o úroveň výš. Můžete si je vzít opravdu téměř ke všemu a službu vám udělají i při formálnějších příležitostech. Lze je nosit samostatně nebo k nim pořídit jemný náhrdelník či řetízek s diamantovým přívěskem. Jeho podobu přizpůsobte svému vkusu. Může to být něžné srdíčko nebo jednoduchý geometrický tvar. Aktuálním trendem jsou přívěsky ve tvaru medailonku s rytinou, které se dají snadno vrstvit a působí lehce starožitně a bohémsky. 

Minimalismus v životě i špercích 

Oblíbený lifestylový směr, jehož cílem je udělat pořádek v životě i šatníku – to je minimalismus. Ve šperkařství se mu daří ohromně dobře. Jako jasný důkaz můžeme zmínit například zlaté náušnice kruhy. Nic nemůže reprezentovat minimalismus lépe než kruh, který je podle mnohých nejdokonalejším geometrickým tvarem vůbec. Zlaté kruhy jsou nyní opět v kurzu a snad každá módní blogerka má hned několik párů. Sluší každé ženě, jde jen o to vybrat tu správnou velikost a šířku pro daný typ obličeje. 

Žluté, bílé, nebo růžové zlato? Při výběru dejte na intuici 

Možná si nejste jistá tím, jaká barva zlata se k vám hodí. Existuje řada testů barevné typologie, které vám určí vhodný odstín. Daleko důležitější je ale vaše intuice a to, jak se cítíte. Pokud si vyzkoušíte šperk a v zrcadle pak zahlédnete hezčí verzi sebe sama, máte jasno. Ideální šperk by vás neměl potlačovat a stahovat pozornost k sobě, ale naopak podtrhnout a doplnit vaše jedinečné rysy. 

Pokud je pro vás těžké se zorientovat v široké nabídce na internetu, navštivte ateliér KLENOTA v centru Prahy. Můžete si zde třeba vyzkoušet šperk, který pro vás zatím není úplně typický, ale skvěle vám padne. Šperky zde vyrábějí ručně, s láskou a při výběru vám ochotně pomohou.


« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
VENIRA.cz