Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

03.06.2021

Sháníte elixír mládí? Už nemusíte! Najdete ho v hydrolyzovaném kolagenu!

Autor: Jolana Holáňová

Sháníte elixír mládí? Už nemusíte! Najdete ho v hydrolyzovaném kolagenu!

Být stále mlád. Po tom v písni toužil Karel Gott. A nebyl a není sám. Zastavit čas chce většina z nás. Na minimalizování projevů stárnutí je v podstatě postaven celý kosmetický průmysl. Proto jednotlivé značky do svých přípravků přidávají různé více či méně účinné složky, které to do určité míry i dokážou. Kolagen je jednou z nich.Neutuchající mládí ovšem není jen v pevné pleti bez vrásek. Mladě nechceme jen vypadat, mladě se chceme i cítit. A hýbat. Dobrou zprávou je, že i na kvalitu pohybu má kolagen zásadní vliv. Udržuje totiž zdravé naše kosti, klouby a chrupavky.


Zázračný kolagen


Kolagen (setkat se můžete i s pojmem collagen) je ve vodě nerozpustná bílkovina a základní stavební prvek pojivových tkání, tedy kloubů, chrupavek a kostí. Proto kolagen najdete i v kvalitních kloubních výživách. Vyskytuje se však i v zubech a již zmíněné kůži, kde má na starosti především pružnost a správnou strukturu tkání.Kdy je vhodné kolagen tělu dodávat?


Do určitého věku se podobně jako kyselina hyaluronová v lidském organismu vyskytuje přirozeně. S přibývajícím věkem však jeho hladina klesá. Tento okamžik poznáte poměrně snadno. Začnete na sobě registrovat první známky stárnutí, které se s postupujícím věkem prohlubují. V ten okamžik je na místě začít kolagen tělu dodávat.


27 druhů kolagenu


V současné době vědci rozeznávají 27 druhů kolagenu. Pro nás jsou přitom dostačující jen dva. V pokožce, šlachách, zubech a kostech se nacházející kolagen typu I a kolagen typu II v kloubních chrupavkách.Kolagen v kosmetice


Kolagen najdete v řadě kosmetických přípravků. Krémech, sérech, pleťových maskách a mlékách. Kolagen v nich proniká do hlubších vrstev kůže, kde napomáhá obnově buněk, čímž pokožku udržuje pevnou a pružnou. Minimalizuje vrásky a na povrchu pleti vytváří jakousi ochrannou bariéru proti nepříznivým vnějším vlivům. Ale také likviduje pigmentové skvrny a celkově pleť rozjasňuje.


Vnitřní užívání kolagenu


Kolagen ovšem můžete užívat i vnitřně, a to ve formě různých doplňků stravy. Jedná se buď o kapsle či koncentrovaný prášek, který lehce rozpustíte ve vodě, či jiné tekutině (kávě, smoothie, jogurtu, mléku atd.). Jakému přípravku dát přednost?

Vybíráme doplňky stravy s kolagenem


Na trhu se setkáte s různými doplňky stravy s kolagenem. Při jejích výběru se spolu s množstvím kolagenu v nich obsažených zaměřte i na jeho formu. Mějte na paměti, že nejlepší kolagen je hydrolyzovaný. Dobře rozpustný, vstřebatelný a biologicky aktivní.


Čistý stoprocentní hovězí kolagen


Hydrolyzovaný kolagen najdete především v produktech renomované značky Woldo Health. Vaší pozornosti by neměl uniknout čistý stoprocentní hovězí kolagen stejně jako přípravky obsahující další účinné látky, jako je například kyselina hyaluronová. I ta posiluje zdraví pojivových tkání a ukazuje se jako účinná i v potlačování projevů stárnutí. A když proti jednomu neduhu vytasíme dvě zbraně, dvojnásobný musí být i výsledek.Zdroj foto: Woldoshop.cz, Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE