Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

21.03.2021

Látku na metry, satén, tyl nebo jiné materiály, pořídíte na e-shopu ve vysoké kvalitě

Autor: Jolana Holáňová

Látku na metry, satén, tyl nebo jiné materiály, pořídíte na e-shopu ve vysoké kvalitě

Je mnoho využití pro látku, kterou můžete dnes pohodlně zakoupit online na metry. Z látky si můžete ušít povlečení, prostěradla, ale klidně také svršky. Záleží pouze na vás a vaší kreativitě, které se meze nekladou.


Elegance kvalitního saténu

Důležité je samozřejmě pořídit zejména kvalitní látku, aby dlouho vydržela jako nová. Pokud si už dáte práci s vlastním výtvorem, určitě nechcete, abyste jej museli brzo vyhodit. Velmi populární látkou je například elegantní satén. Na dotek příjemná lesklá látka se dá sehnat v různých barvách, ale také se vzory. Abyste pořídili skutečně kvalitní látku, zaměřte se na:

  • Složení látky

  • Gramáž látky

V případě saténu se můžete setkat s tím, že může být doplněn o příměs elastanu, který mu zajistí lepší pružnost. Určitě je vhodné vsadit také na dostatečnou gramáž, která by se měla pohybovat okolo 140 gramů na m2 látky. Dostatečná gramáž zajistí, že se látka brzo neprošoupe. Pokud plánujete materiál prát v pračce, případně sušit v sušičce, zaměřte se rovněž i na toto. V případě saténu ji můžete prát obvykle na 40° a sušit na mírnou teplotu.

Jemné detaily díky tylu

Existuje ale celá řada dalších populárních látek, které lze využít pro nejrůznější účely. Jestliže vyhledáváte kvalitní české nebo slovenské produkty, tak rovněž tyto můžete zakoupit na internetu, a to při velmi rozumných cenách. Příkladem jsou kvalitní látky, jako je jemný tyl, který rovněž můžete zakoupit na metry. S ohledem na tento materiál, je typická gramáž okolo 45 gramů na m2. Jedná se tedy o lehkou látku, která se vyznačuje právě vysokou jemností. V případě tylu se nejčastěji setkáte s polyesterovými nebo nylonovými vlákny.

Pokud hledáte inspiraci, kde lze tyl jako materiál využít, tak se rozhodně jedná o detaily na šatech, kde je díky své průhlednosti skvělý k vrstvení. Můžete jej použít ale také při květinové výzdobě, na dekorace v bytě, nebo z něj lze vytvořit svatební doplňky.


Zdroj obrázku: Netrun78 / Shutterstock.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE