Nejnovější

18

autor: darianna


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

02.08.2021

Keto dieta pro začátečníky

Autor: Jolana Holáňová

Keto dieta pro začátečníky

Co je to keto dieta? Keto dieta je nízkosacharidová strava s vyšším obsahem tuku. Zatímco v keto dietě jíte mnohem méně sacharidů, udržujete mírnou spotřebu bílkovin a můžete zvýšit příjem tuků.Snížením příjmu sacharidů se uvede vaše tělo do metabolického stavu zvaného ketóza, kde se tuk ze stravy a z vašeho těla spaluje na energii.


Co znamená „keto“ a co jíst při keto dietě?


„Keto“ nebo „ketogenní“ strava se tak jmenuje, protože způsobuje, že vaše tělo produkuje malé molekuly paliva zvané „ketony“.


Keto dieta – Proteinový nápoj příchuť jahoda a banán – KetoDiet.cz


Toto je alternativní zdroj paliva pro vaše tělo, který lze použít, když je nedostatek cukru v krvi (glukóza).


Když jíte velmi málo sacharidů nebo velmi málo kalorií, tělo se přepne do ketózy a vaše játra začnou produkovat z tuků takzvané ketony. Tyto ketony potom slouží jako zdroj paliva v celém těle, zejména pro mozek. Mozek je hladový orgán, který každý den spotřebovává spoustu energie, a nemůže přímo běžet na tuku. Může běžet pouze na glukózu – nebo právě na ketony.


Na keto dietě přepne celé vaše tělo palivo, aby běželo převážně na tuky a díky ketóze spalovalo tuky po celý den. Když hladina inzulínu klesne velmi nízko, spalování tuků se může dramaticky zvýšit. Je snazší získat přístup k tukovým zásobám a spálit je.


To je skvělé, pokud se snažíte zhubnout, ale mohou tu být i další výhody, jako je menší hlad a stálý přísun energie spousty cukrů, které se často vyskytují při jídle s vysokým obsahem sacharidů. To vám může pomoci udržet pozornost a soustředění.)


Keto dieta – Sušené maso krůtí jerky – KetoDiet.cz


Když tělo produkuje ketony, vstupuje do metabolického stavu zvaného ketóza. Nejrychlejší způsob, jak se tam dostat, je půst, tedy nejíst nic, ale nikdo se nemůže důsledně postit navždy.


Keto dieta má na druhé straně za následek také ketózu a lze ji jíst neomezeně dlouho. Má mnoho výhod půstu, včetně hubnutí, aniž byste se museli dlouhodobě postit.
Zdroj foto: KetoDiet.cz

« Zpět

reklama
reklama
James Bond - Není čas zemřít
reklama
NICE MAGAZINE
Zelený Rytíř