Nejnovější

Adriana selfie

autor: adriana modelka


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

28.04.2020

Jaké jsou nejčastější rozměry povlečení?

Autor: Jolana Holáňová

Jaké jsou nejčastější rozměry povlečení?

Není ložní prádlo jako ložní prádlo. Koupit si povlečení na lůžkoviny není jen tak jednoduché. Existuje totiž několik rozměrů přikrývek i peřin, se kterými se můžete při nákupu minout. Prostěradlo neopisuje navíc přesné rozměry lůžkovin, zejména jde o povlečení silnějších materiálů (třeba flanel), protože by se lůžkoviny nevešly dobře do povlečení.


Rozdíl mezi délkou pokrývky a povlečení bývá někdy až 5 cm. Podívejte se, jaké rozměry najdete v nabídce ložního povlečení.

Povlečení do dětské postýlky?

Nejběžnějšími rozměry do dětských postelí jsou 100 × 135 cm a 40 × 60 cm, případně 90 × 130 cm a 40 × 60 cm. Nejde však o jediné rozměry ložního prádla pro děti, které jsou k dostání. Protože bývají rozměry dětských postýlek různé, až atypické, liší se také rozměry přikrývek a polštářů.Délky dětského povlečení na přikrývky proto dosahují od 120 cm až do 140 cm, v některých případech i 200 cm, což ocení především dospívající chlapci, kteří se mohou v jedné chvíli vytáhnout do výšky. Šíře přikrývek začíná na 90 cm, někdy dosahuje i jednoho metru a v případě přikrývek větších délek šíře dosahující 140 cm.

Povlečení pro jednolůžko

Rozměry jednolůžka bývají v šířce cca 90 cm a délce 200 cm. Na postel pro dospělého seženete lůžkoviny, a tedy i povlečení ve velikosti 140 × 200 cm. Rozměry polštáře bývají 70 cm na 90 cm (polštář tedy opisuje šířku postele. Dávejte si pozor hlavně na délku pokrývky/lůžka. Existují totiž také prodloužená jednolůžka dosahující délky 220 cm. Pro prodloužené jednolůžko se proto vyrábí povlečení v rozměrech 140 × 220 cm.Dávejte si pozor při pořizování peřin a polštářů ze zahraničních řetězců bytových doplňků tohoto typu. Mívají totiž někdy atypické rozměry lůžkovin.

Povlečení pro dvoulůžko

Klasické dvoulůžko mívá rozměry 200 × 200 cm. Rozměry povlečení přikrývky bývají proto 220 × 200 cm. Této přikrývce se říká také “francouzská”. Převis z každé strany na ustlané posteli tedy mívá okolo 10 cm. Povlečení na dvoulůžko bývá opatřeno dvěma povlaky na polštář, a to o rozměrech 90 × 70 cm.« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
LetníServis.cz