Nejnovější

zapphoto

autor: lena


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

23.10.2021

Jak vybrat nejlepší menstruační kalíšek a jak ho používat

Autor: Jolana Holáňová

Jak vybrat nejlepší menstruační kalíšek a jak ho používat

V 21. století už menstruace není žádnou přítěží. Nemusí vám komplikovat život, dá se s ní fungovat bez nutnosti vzdávat se některých aktivit. Samozřejmě tedy ne v případě, že se ještě stále spoléháte na klasické vložky. Je na čase přesunout se k modernějším pomůckám.Jednou z moderních pomůcek dámské intimní hygieny jsou menstruační kalíšky. Vzbuzují spoustu emocí, řada žen a dívek na ně nedá dopustit, na druhou stranu se najdou i takové, které o kalíšku nechtějí ani slyšet.


Dejte mu šanci, usnadní vám život


Pokud některá žena na menstruační kalíšek zanevře, obvykle je to z důvodu, že měla problémy s jeho zavedením. Pro ženy, jež jsou zvyklé na tampony, se pravděpodobně nebude jednat o velký problém. Ženy používající pouze vložky mohou mít zpočátku se zaváděním větší problémy, avšak není třeba se bát.


Jak vybrat nejlepší menstruační kalíšek a jak ho používat


Základem je vybrat si ten nejlepší menstruační kalíšek právě pro vás. Musíte zvolit správnou velikost (menší je doporučovaný pro ženy, jež ještě nerodily, a větší pro ty, co už za sebou mají porod) a také provedení. Některé kalíšky jsou měkké, jiné tvrdší. Pročtěte si recenze a uvidíte, která varianta bude lepší.


Používání kalíšku je doopravdy komfortní


A jak se vlastně kalíšek používá? Obvykle stačí ho vyprázdnit ráno a večer, přes den tedy nemáte žádné starosti. Samozřejmě záleží na síle menstruace, některé ženy ho potřebují vyprazdňovat častěji. Pořád jde však o velmi komfortní úkon. Kalíšek pouze vyjmete, vylijete nahromaděnou krev, omyjete vodou a znovu zavedete. Na spoustě veřejných WC je umyvadlo rovnou v kabince, a pokud ne, vždy si s sebou můžete vzít malou láhev s vodou.


Jak vybrat nejlepší menstruační kalíšek a jak ho používat


Po skončení menstruace je doporučováno kalíšek vyvařit, aby se dezinfikoval. Během menstruace ho však pouze omýváte vodou, nic složitého.


Bližší informace, zkušenosti a spoustu praktických tipů si přečtěte na blogu Ecoblog, který zpracoval podrobnou recenzi mnoha menstruačních kalíšků. My pro vás máme ještě jednu radu na závěr: Kalíšky se vyrábí v různých barvách, neváhejte sáhnout po černém. Ten si i po letech používání drží svou barvu na rozdíl od transparentního, který trochu zajde.Zdroj foto: Ecoblog.cz


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Klan GUCCI