Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

31.05.2021

I v roce 2021 se vyplatí investovat do zlata

Autor: Jolana Holáňová

I v roce 2021 se vyplatí investovat do zlata

Se zlatem se obchodovalo dávno předtím, než vůbec vznikla jiná obchodovatelná aktiva, mezi nimiž jsou akcie a dluhopisy. Drahý kov nabízí investorům spoustu příležitostí, především pak slouží k diverzifikaci portfolia. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se vyplatí do této komodity investovat.


Historie zlata je poměrně dlouhá a bohatá, přičemž první mince byly raženy a používány jako měna již v roce 500 před naším letopočtem. Zlato bylo dávno předtím, než se začalo používat jako měna, ukazatelem bohatství. Poklady s tímto drahým kovem byly objeveny již v roce 4000 před naším letopočtem.


Zlato. Jde o velké peníze!


Proč investovat do zlata?


Důvodů je hned několik. Cena zlata roste v okamžiku, kdy stoupá inflace, a proto ho investoři mají za takzvané zajišťovací aktivum. V posledních několika měsících obchází české domácnosti strašák jménem inflace, což je způsobeno současnou koronavirovou krizí, a proto nenechávejte své úspory na běžném, respektive spořicím účtu. Investujte je.

Dále je zlato bezpečné útočiště, protože na rozdíl od měn není přímo ovlivňováno tím, jak klesají a stoupají úrokové sazby. Stejně tak není možné si ho natisknout. Jedná se o vzácné aktivum, které si v průběhu času drží svou hodnotu. Osvědčilo se jako perfektní pojistka během nepříznivých ekonomických událostí.

Vyvážené portfolio by mělo mít i diverzifikační aktiva, a tím je právě zlato, protože obvykle opačně korelují s akciovým trhem. Rozmanité investiční portfolio pomáhá snižovat riziko a volatilitu investorů.

Zlato. Jde o velké peníze!

Kde koupit fyzické zlato?


Pokud chcete koupit zlato ve fyzické podobě, tedy ve formě slitků a mincí, obraťte se na renomovaného prodejce, jako je Pražská mincovna, kterou najdete v Obecním domě v Praze. Pamatujte na to, že cihličky je potřeba uschovat a zabezpečit proti krádeži, a to buď do trezoru, nebo pronajaté bezpečnostní schránky.


Zlato. Jde o velké peníze!


Zdroj foto: Zlate-mince.cz, Prazskamincovna.cz, Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
VENIRA.cz
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE