Nejnovější

20

autor: darianna


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

09.09.2021

Chytře investovat se vyplatí! Když své peníze proměníte ve zlato, ochráníte je před inflací

Autor: Jolana Holáňová

Chytře investovat se vyplatí! Když své peníze proměníte ve zlato, ochráníte je před inflací

Zatímco ještě počátek kulatého letopočtu 2020 zastihl Českou republiku v období nebývalé prosperity a minimální nezaměstnanosti, již druhé čtvrtletí roku přineslo nečekanou ránu v podobě pandemie nového a vysoce nakažlivého koronaviru. Bohužel se naplnily pesimistické prognózy a nákaza se záhy rozšířila po celém světě. Tvrdá opatření, která velice brzy přijalo Česko, se záhy začala v podobných podobách uplatňovat ve většině států na všech kontinentech. Koronavirus tak nezpůsobil jen nemalé ztráty na životech, ale také negativně ovlivnil ekonomiku.Kvůli pandemii přišli mnozí o své příjmy. Velkým rizikem pro peníze je však také inflace


Omezení služeb, společenských kontaktů a dlouhotrvající uzavření mnohých provozoven i škol připravilo mnoho podnikatelů a zaměstnanců o část výdělku. Nejeden živnostník dokonce zcela ukončil činnost, řada pracovníků se raději rozhodla zcela změnit obor. Zejména v gastronomii, cestovním ruchu a službách způsobila pandemie odliv pracovních sil do průmyslových odvětví, která skýtala výrazně vyšší jistotu zajištění stabilního příjmu. V České republice i dalších zemích vedla opatření i ke snížení příjmů státního rozpočtu – hlavním pilířem českého hospodářství sice je průmysl, služby a turismus ale hrály v posledních letech významnou roli. Důsledkem pro ekonomiku náročného období je inflace, jejíž příchod odborníci předvídali již před více než rokem.


Bezpečný přístav pro vaše finance? To je investiční zlato!


Kvůli inflaci můžete snadno přijít o úspory. Víte, jak se před ní bránit?


Pokud si zodpovědně odkládáte část výdělku stranou pro případ nouze a navíc si spoříte na důchod, měli byste zbystřit. Vaše pracně vydělané peníze se totiž právě ocitly v ohrožení. Inflace dokáže výrazně snížit jejich hodnotu. Zatím nelze přesně předpovědět, jaké výše dosáhne, jisté však je, že rozhodně postihne všechny, kteří své prostředky včas nezabezpečí. Pokud necháte úspory ležet na běžném nebo spořícím účtu v bance, může nastat situace, kdy budete ve stáří do značné míry závislí na státním důchodu. Měli byste tedy podniknout kroky, které zajistí vašim úsporám bezpečí. Osvědčeným způsobem je nakoupit zlato.


Proč investovat právě do zlata namísto do akcií, kryptoměn nebo nemovitostí?


Zlato si po dlouhá staletí udržuje pověst nejlepšího uchovatele hodnoty. Jeho cena dokonce postupně stoupá. V současnosti velice populární kryptoměny jsou naopak vhodné leda jako spekulativní investice – charakteristické pro ně jsou prudké výkyvy ceny, ta je navíc daná pouze aktuální nabídkou a poptávkou. Pro úspěšné obchodování na akciových trzích je zase třeba mít dobrý přehled v obchodním světě. A v současné době, kdy mnohé firmy nečekaně krachují, nelze takovou investici doporučit. Nemovitosti mohou být dobrou volbou pro ty, kteří disponují několika miliony, je však třeba počítat s tím, že při následném prodeji můžete na solventního kupce čekat několik měsíců nebo dokonce let. Zlato však můžete koupit již za několik tisíc korun. A bez obtíží ho opět kdykoli prodáte. Zlato je navíc osvobozeno od daně z přidané hodnoty, kterou budete platit v případě, kdy se rozhodnete pořídit stříbro.Bezpečný přístav pro vaše finance? To je investiční zlato!


Kde si můžete snadno a rychle pořídit zlato vysoké ryzosti?


Pro zlato se můžete vypravit do kamenné prodejny, jednoduše a z pohodlí domova ho však koupíte i přes internet. Například na adrese zlate-mince.cz naleznete širokou nabídku zlatých mincí a slitků, ze které si vyberete bez ohledu na to, zda chcete investovat několik tisícovek, statisíce nebo miliony. Najdete tu slitky o hmotnosti od 1 gramu. Značka Argor Heraeus je světově proslulá a navíc tyto slitky pořídíte za opravdu příznivou cenu. Zlaté mince Wiener Phiharmonikerr zase mají tu výhodu, že nejsou označeny sériovým číslem a jejich vlastníci tak jsou v naprosté anonymitě. Pořídíte je však za cenu srovnatelnou se slitky. Pro ty, kterým záleží i na sběratelské hodnotě, tu zase jsou mince vydané v malých sériích. Velice oblíbené jsou zlaté dukáty, které ve stejné velikosti a ryzosti, jaká je dostupná dnes, nechal razit již Karel IV.Zdroj foto: Zlatovna.cz, Zlate-mince.cz, Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
James Bond - Není čas zemřít
reklama
NICE MAGAZINE
James Bond - Není čas zemřít