Nejnovější

zapphoto

autor: lena


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

08.10.2021

Aby se vám dobře bydlelo. Vhodně zvolené rolety tomu hodně pomohou

Autor: Jolana Holáňová

Aby se vám dobře bydlelo. Vhodně zvolené rolety tomu hodně pomohou

Rolety jsou nezbytnou součástí každého okna. Poskytují perfektní zastínění interiéru, ale také umožňují vhodně regulovat světlo a mohou být i elegantním doplňkem interiéru. Jak rolety vybrat a jak je v interiéru nejlépe využít?Velmi oblíbené jsou rolety z přírodních materiálů, které dodávají prostoru osobitost a komfort. Vhodnou volbou tkaniny můžete výrazně eliminovat přehřátí interiéru a barvou zase ovlivníte množství dopadajícího světla. Možností je pořídit i dražší tapety s teflonovou vrstvou, která je nanesena na rubu a odráží velmi efektivně sluneční záření.


Rolety se obvykle vyrábí z bavlny, ale aby textilie odolaly UV záření i zašpinění, bývá jejich povrch upraven kvalitní apreturou, která chrání před stárnutím a blednutím textilie.


Den a Noc


Asi nejoblíbenější jsou rolety zvané Den a noc. V podstatě jde o kombinaci rolet a žaluzií. Průhledná roleta slouží jako ochrana před sluncem, druhá roleta zase dokáže místnost velmi efektivně zatemnit. Látka je navíc dvojitá, a můžete tak střídat plné pruhy s těmi průsvitnými přesně podle vaší libosti.Rolety plisé


Tyto oblíbené rolety současně plní funkci žaluzie a záclony. Můžete do okna nainstalovat kombinaci dvou látek na denní a noční použití. Přes den se tedy klidně můžete kochat výhledem do krajiny nebo do města, ale v noci si druhou plisovanou látkou zajistíte soukromí a klid. Při volbě vhodného rozměru myslete především na parapety – ty jsou často velmi různorodé a vyplatí se přesně změřit, jak jsou vysoké a kam až sahají, aby rolety do vašeho okna přesně padly.


Ovládání


Dnes už se rolety ovládají velmi snadno a intuitivně. Pořídit si můžete třeba tzv. chytré žaluzie, které se ovládají kazetou s mechanismem ovládání. Vše je velmi snadné a bezporuchové, takže už se nemusíte bát nepříjemného namotávání, cuchání šňůrek a podobných nepříjemností.
Zdroj obrázku: Kateryna Kubitsa / Shutterstock.com


« Zpět

reklama
reklama
James Bond - Není čas zemřít
reklama
NICE MAGAZINE
Klan GUCCI