Nejnovější

Punčošky...

autor: jordney.love


Nejlépe hodnocená

Glamour

autor: jordney.love

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

02.11.2022

6 tipů na péči o pleť v chladném podzimním počasí

Autor: Jolana Holáňová

6 tipů na péči o pleť v chladném podzimním počasí

Věděli jste, že pokožka je z velké části hydratovaná vlhkostí z okolního prostředí? Proto když se v chladných měsících hladiny vlhkosti snižují, vaše pokožka se dehydratuje a je suchá. Musíte jí tedy hydrataci a další živiny dodat vy sami. Přečtete si jak!1. Změňte prostředky na čištění pleti


Právě kvůli tomu, že je pleť v zimě dehydrovaná, se ji snažte už dále nevysušovat. Zvolte proto šetrnější čistící gel a odličovací prostředky. Ty, které jste zvyklí používat v létě, můžou být pro zimní období až moc vysušující. Hledejte tedy takovou kosmetiku, která vaši pleť vyčistí, ale zároveň hydratuje.


2. Hydratujte o sto šest


Jak už jste asi pochopili, hydratace je v chladných měsících hlavní téma. Určitě doporučujeme do každodenní péče o pleť zařadit i hydratační sérum. Hledejte takové sérum na pleť, které obsahuje kyselinu hyaluronovou. Ta totiž zadržuje v pokožce vodu a přispívá tak k hydrataci pleti. Seženete čistě samotnou kyselinu hyaluronovou, nebo hydratační séra, která ji spolu s dalšími látkami obsahují v různé míře.

Hydratační krém, který jste zvyklí používat na jaře a v létě, můžete vyměnit za mírně silnější, výživnější krémy, které si poradí i se skučením ledového vichru. Zvláště pokud máte obecně sušší pleť, dopřejte jí pořádnou dávku hydratace. Místo krému můžete také zvolit pleťový olej, který pokožku také vyživí a zvláční, jen se déle vstřebává.

Pleťovou masku zvolte také hydratační a s kyselinou hyaluronovou.

Tip: V zimě se snažte vyhnout parfémovaným krémům. Pleť je více citlivá a podrážděná, a tomu parfemace nepřispívá.


3. Nezapomínejte na SPF ochranu


Ačkoliv si zimu spojujeme převážně s nekončící tmou a zataženou oblohou, neměli bychom se při péči o pleť ochrany proti slunci vzdát. Je pravda, že asi nebudete potřebovat SPF padesát, ale určitě SPF ochranu úplně nevynechávejte. Zvláště slunečné dny na horách můžou být zrádné a melanomy není radno brát na lehkou váhu. Pokud víte, že budete za slunečného počasí celý den venku, namažte se opalovacím krémem.


4. Jezte zdravě


Na stavu pleti se hodně odráží to, co jíte. Možná si sami všímáte toho, že když si dáte nezdravé jídlo jako chipsy, čokoládu nebo instantní polévku, tak se vám na pleti objeví pupínky. Neznamená to, že je máte přestat jíst úplně, ale hlídejte si, aby to nebylo moc často. Zvláště v zimních měsících se snažte jíst jídlo bohaté na vitamíny a zdravé tuky, které pleť vyživí.

S hydratací se samozřejmě neodmyslitelně pojí pitný režim. Pijte hodně vody a čajů (pokud možno bez cukru). Čaje vaše tělo zahřejí a zároveň dodají pleti vodu.


5. Dejte si pozor na horkou vodu


Ačkoliv máme v zimě tendenci prohřívat se ve sprše nebo ve vaně horkou vodou, vysušujeme tím pleť. Proto se ve sprše snažte horkou vodu nesměřovat na svůj obličej (který je nejcitlivější) a do vany si přidávejte oleje, které vysušení zabraňují.


6. Zařaďte do péče o pleť antioxidanty


V zimě je pleť často podrážděná a náchylná k praskání. Antioxidanty uklidní vaši pokožku a zabrání stárnutí kůže. Najdete je v potravinách jako jsou mrkve, rajčata, brokolice, lesní plody, jablka, švestky, ořechy, luštěniny nebo třeba houby. Ale je dobré je vstřebávat i v kosmetice. Použít můžete třeba opunciový olej, který je mimo jiné nejúčinnějším přípravkem proti stárnutí pleti.

Tip: Pořiďte si na zimu novou pleťovou kosmetiku a udržte svou tvář svěží, mladou a zdravou.

 


 

Zdroj obrázku: Victoria Chudinova / Shutterstock.com« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa