Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

19.08.2008

STYL, KABO 2008

Autor:

STYL, KABO 2008

32. mezinárodní veletrhy módy byly v porovnání srpnových ročníků největší za poslední tři roky. Prezentovaly se kolekce 1019 značek z 20 zemí, poprvé také z USA, Litvy a Lotyšska. Pro 111 firem byla účast v Brně premiérou, podíl zahraničních vystavovatelů dosáhl 32 procent.


Autor fotografíí: Tomáš Taragel

Autor reportu : Tomáš Taragel

Během tří dnů se uskutečnilo rekordních 45 komponovaných módních přehlídek, do kterých se zapojilo 40 vystavujících firem. Autorskými kolekcemi se představilo 18 návrhářů z České republiky a dalších šesti zemí. Po úspěšné únorové premiéře se do pavilonu F vrátila KABO SHOW a premiéru měla STREETWEAR SHOW, která v pavilonu B třikrát denně představovala trendy džínové a mladé módy – oboru, na který letos byla upřena zvláštní pozornost.

Na veletrhu vyvrcholil první ročník soutěže o nejkrásnější tvář džínů DENIM FACE 2008. Zatímco návštěvníci veletrhu dali nejvíce hlasů reprezentantce značky Motor Jeans Veronice Bartoschové, v hlasování na veletržních internetových stránkách zvítězil zástupce značky Gear Rudolf Chmelař. Do prvního ročníku se zapojilo sedm značek džínové módy.

Návštěvníci se seznámili s kolekcemi pro sezonu jaro/léto 2009, ale také s novými materiály a technologiemi zpracování. Trendům se vedle přehlídek a expozic vystavovatelů věnovala také tři trendová fóra zaměřená na oblast materiálů a barev v dámské a pánské módě, v prádle a plavkách i v obuvi a kožené galanterii. Odborný doprovodný program přinesl informace o možnostech ochrany originálního designu a módních trendech pro sezonu jaro – léto 2009.

Taragel Tomáš www.taragel.wz.cz

« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE