Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

25.03.2007

PRAGUE FASHION WEEK Jaro 2007

Autor:

PRAGUE FASHION WEEK Jaro 2007

10. jubilejní ročník Prague Fashion Week odstartoval módní přehlídkou Výtvarnice sezóny podzim 2006 Hany Havelkové.


19.-25.března 2007 Prague Fashion Week - mezinárodní festival módy, módních návrhářských značek a módních návrhářů, odstartoval 19.března v rezidenci primátora hlavníh, města Prahy ve stylu velkolepé módní přehlídky Black & White, tradičně nad ním převzal záštitu primátor hlavního města Prahy Pavel Bém a závěrečný večer zaštítila první dáma Lívia Klausová. Praha se tak již 10. sezónu přidává k takovým světovým metropolím módy a životního stylu, jakými jsou Paříž, Milán, Londýn či New York.

Hlavní program zahájila Prague Fashion Week ve ČT 22.března v Pražské Galerii Mánes, módní přehlídka Hany Havelkové, nositelky titulu Výtvarník sezony z podzimu 2006 s novou kolekcí pro sezónu podzim/zima 2007/08, nazvanou Hedvábná stezka. Stejně jako skutečná Hedvábná stezka, i kolekce inspirovaná touto legendarní trasou spojuje vlivy Západu a Východu. Luxusní hedvábné materiály si pro tuto příležitost nechala dovést z Itálie. Kožené a kožešinové doplňky, které při vytváření Hedvábné stezky hrají důležitou roli, navrhla pro kolekci Radka Kubková.

V PÁ 23.března byl vyhlášen novýn vítěz kategorie Junior 2006 - soutěž je určená pro studenty uměleckých středních a vysokých škol. První místo obsadila Radka Sirková, druhé místo získala Iveta Pecuchová a třetí Pavla Podsedníková.

V NE 25.března byl udělen titul Výtvarník sezony jaro 2007  návrhářce Išce Fišárkové za kolekci “Nesnesitelná lehkost” pro sezónu podzim/zima 2007/2008. V kategorii Talent sezony zvítězil s kolekcí “Horizontal line” Martin Havel, v současné době žák akademického malíře Josefa Ťapťucha a student pátého semestru ateliéru “Módní tvorby” Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze.

Současně s Prague Fashion Weekem probíhá již po třetí soutěž Prague Fashion Photo, která je určena pro kreativní fotografy působící v oblasti módy a life stylu. Odborná porota vyhlásila jako Foto sezony fotografickou esej Lucie Robinson nazvanou "Czechoslovakia in Communism". Druhé místo obsadila Barbora Prášilová a třetí skončila Karin Zadrick.

Hlavními partnery PFW jaro 2007 jsou developerská společnost Impera a Avon. Ubytovací a konferenční služby hostům festivalu zajišťoval hotel Corinthia Towers.

Prague Fashion Week je jedinečnou společnou událostí módní sezóny v české Republice. Mezinárodní festival je pořádán dvakrát ročně.

« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE