Nejnovější

Marek

autor: mikysuto


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

01.12.2007

PIRELLI - Legendární kalendář společnosti Pirelli pro rok 2008 byl oficiálně představen veřejnosti

Autor:

PIRELLI - Legendární kalendář společnosti Pirelli pro rok 2008 byl oficiálně představen veřejnosti

Legendární kalendář společnosti Pirelli pro rok 2008 byl oficiálně představen veřejnosti. Jeho letošní premiéra je ale oproti minulým ročníkům velmi výjimečná: poprvé od své pětatřicetileté existence totiž dorazil do orientální Asie, přesněji řečeno do čínské Šanghaje.


Že jde o víc než zdařilé umělecké dílo, asi netřeba připomínat. Zvlášť, když vezmeme v potaz, že díky jedenácti krásným modelkám z celého světa můžeme Čínu poznat i jinak, než ji známe z cestovatelských příruček.

Autorem prestižního almanachu Pirelli je mistr portrétní fotografie Patrick Demarchelier, který se na tomto projektu podílel už před dvěma lety, kdy fotil v brazilském Rio de Janeiru. "Fotili jsme opravdu nezapomenutelné tváře: fascinující směs orientálního a západního," říká Patrick Demarchelier k svému novému dílu. A chválou nešetří ani známá asijská herečka Maggie Cheung: "Často se setkávám s tím, že lidé ze Západu žijí v zajetí klišé o Číně - představují si dlouhé rovné vlasy, šikmé oči. Myslím, že tady se mnoho změnilo. V Číně je mnoho překrásných žen. Myslím, že máme určitou vnitřní krásu, jaká se na Západě najde zřídka," tvrdí.

Jestli jsou slova Maggie Cheung skutečně pravdivá, na to si musí odpovědět každý sám. Jisté ale je, že krásu, šarm a elegantnost nemůže fotografiím odepřít skutečně nikdo. A do jakých šanghajských čtvrtí můžeme díky svůdným snímkům zavítat? Do staré francouzské čtvrti, nádherných zahrad bývalého britského konzulátu, svíjející se cesty Nanjingu i charakteristické čajovny.

Českou premiéru bude světoznámý kalendář mít 6. prosince.

Zdroj: http://bleskove.centrum.cz/celebrity/clanek.phtml?id=37019

« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Czech Hotel Awards