Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

20.01.2009

Krásky na safari vylekala slonice a potěšilo je setkání s králem zvířat

Autor:

Krásky na safari vylekala slonice a potěšilo je setkání s králem zvířat

Se zatajeným dechem pozorovaly finalistky České Miss 2009 divokou přírodu a exotická zvířata včetně lvů a slonů v keňském Národním parku Tsavo East. A uprostřed této okouzlující scenérie se staly i aktérkami malého dobrodružství. Safari bylo součástí jejich desetidenního soustředění v Keni. Cestu i pobyt v této východoafrické zemi zajistila cestovní kancelář Eso Travel, partner České Miss.


Hned při obědě v kempu čekalo dívky milé překvapení v podobě čtrnáctičlenné skupiny slonů. A během odpolední cesty buší viděly také žirafy, zebry, gazely, opice i hrocha. Večer se jim pak naskytl úchvatný pohled na jezero, kam chodí zvířata pít. Při cestě zpátky však romantiku vystřídal šok. To když se za jedním z džípů, které výpravu vezly, rozeběhla slonice se zvednutým chobotem, troubila a začala ho pronásledovat. Průvodce – ranger šlápl na plyn a rychle z jejího teritoria ujel. Vysvětlil pak stále ještě vyděšeným kráskám, že takové chování vůdčí sloní samice je běžné. Musela totiž ukázat ostatním, že dokáže zahnat vetřelce. Občas prý takhle prožene auto s turisty.

Výprava přespávala ve stanech a celou noc se táborem neslo troubení slonů spolu s vřískotem opic a dalšími zvuky. Druhý den brzy ráno čekala dívky další projížďka. Při výpravě za lvy měly štěstí, které se tu usměje jen na málokterého turistu. Asi 50 metrů od cesty ležela lvice spolu se dvěma lvíčaty. V Tsavo East žije zhruba pět lvích rodin. Ty čítají dohromady 80 až 100 členů a vzhledem k rozloze parku, představující 15 000 kilometrů čtverečních, je takové setkání náhoda. Dívky se pak při návratu stále ještě kochaly malebnými scenériemi typické keňské buše.

Při cestování divokou africkou přírodou krásky ocenily obuv a další doplňky – vybavení od firmy Baťa, partnera České Miss. Jeden z obchodů s touto značkou také při nakupování v Keni navštívily.

Tílka, mikiny a další oblečení vhodné do tropické Afriky dodala Victoria´s Secret, kosmetiku poskytla firma Bourjois. O účesy finalistek se na soustředění staral umělecký ředitel salonů Hair City Christophe Scarfogliero.

Dívky se rozloučily s exotickou Keňou v úterý 20. ledna. Čekal je let do Prahy a zhruba 2 hodiny po půlnoci přistání na ruzyňském letišti. Teď už se budou připravovat na finále, v němž se rozhodne o nové České Miss. Finálový galavečer se uskuteční 28. února a v přímém přenosu ho bude vysílat TV Nova. Exkluzivní výběr modelů ze své tvorby připravuje pro finalistky světoznámá módní návrhářka Blanka Matragi.

Zdroj: www.ceskamiss.cz

« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa