Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

31.10.2007

Autorská módní přehlídka Josefa Klíra

Autor:

Autorská módní přehlídka Josefa Klíra

Desátá autorská přehlídka Josefa Klíra, konaná 31.10. , proběhla na výstavišti Letňany. Toto netradiční místo korespondovalo s kolekcí Huate Couture, kterou návrhář tento večer představil


Hlavní inspirací  této přehlídky se stala doba velkých  korzetových rób a vojenských uniforem, které dominovaly celé přehlídce, a pravděpodobně také idea, představit něco opravdu vyjímečného- svět vysoké krejčoviny na český způsob a připravit návštěvníkům neobvyklý zážitek, čehož autor nepochybně dosáhl.

K vidění byly pánské a 36 dámských modelů. Velké večerní toalety byly navrženy i v kalhotovém provedení, ať doplněné sukní či bez. Barvy byly voleny podzimní a zimní- zelená, hnědá, bordeaux, fialová, temně modrá, zlatá a nechyběla ani smyslná černá. Dominovaly řesené látky vzdušného vzezření, krajka, průsvitné materiály... Nechyběl však ani evergreen dnešní doby- džínovina. Tu si návrhář zvolil pro jednu celou kolekci, která se nesla ve stylu vojenských přehlídek z dob napoleonských. Kabáty dlouhé až k zemi, vypasované prodloužené  kabáty s výraznými knoflíky, džínový smoking- vše doplněné zlatými výšivkami. Striktně pánský vzhled předvedený ženami i muži osvěžily vzdušné šaty, dodržující tmavomodrou a zlatou linii kolekce. Doplňkem byly džínové kozačky. Následovaly dvě tmovomodré róby nesoucí  se ve podobném duchu.

Zlatá kombinována se barvou tmavou byla k vidění i na následujících modelech. Korzety, suně, kabáty, šaty... Obzvláště zajímavá byla elegantní zlatočerná zimní bunda, která byla prodloužena a probrána tak, že i největší odpůrkyně kombinace šaty- bunda musely být přesvědčeny, že existují vyjímky.

Ve finále byla představena barva zimy. Svatební šaty se závojem byly provokativně doplněny červenou, která společne s líčením modelky evokovala pramínek krve. Družičky doprovázející nevěstu oblečeny v jednoduchých liniích do bílé barvy podtrhovaly tuto nezvyklou prezentaci, která do světa Haute Couture rozhodně patří.

« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE