Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

25.10.2009

Aneta Vignerová je Miss České republiky 2009

Autor: Petr Novotný ( fotograf Praha )

Aneta Vignerová je Miss České republiky 2009

Titul vicemiss získala brunetka s číslem 7 Lucie Smatanová, 2. vicemiss je Hana Věrná a Miss Sympatie, kterou volili televizní diváci, je pro rok 2009 Nikol Rišková. V pořadí již 21. ročník prestižní soutěže krásy hostilo poprvé naše hlavní město.


Hlavnímu soutěžnímu večeru předcházel 11. dubna večer nominační, který přenášela, stejně jako včera, Česká televize. Moderovali jej Karel Gott společně s Lucií Bílou, jedni z hostů doprovodného programu finálového večera. Místo nich zaujali během finále moderátorské posty netradičně dva moderátoři – Miroslav Etzler a Miroslav Šimůnek.

 

Scéna v pražském hotelu Clarion byla upravená speciálně pro televizní přenos. Dominovaly jí vysoké metalické schody, na kterých bylo 5 blondýnek a 7 brunetek na vysokých podpatcích v jistě nezáviděníhodné situaci.

 

V první disciplíně předvedly dívky porotě, jak dobře se umí pohybovat po přehlídkovém mole v houte cotoure modelech Liběny Rochové. Šaty z těžkého, metalického materiálu nijak dívkám chůzi po pódiu neusnadňovaly.

 

Druhá disciplína byla tradičně volná. Letos převládal v různých formách tanec, ale třeba vítězka Aneta Vignerová zpívala šanson, Monika Krpálková předvedla efektní číslo s ohněm, Kristýna Rabštejnková kouzelnické vystoupení, Petra Venclová karatistickou exhibici a Gabriela Bísková recitaci ve znakové řeči.

 

Třetí, poslední přehlídka všech dívek byla promenáda v plavkách. Liběna Rochová se po letech od dvoudílných plavek vrátila k jednodílnému modelu v béžové barvě. Promenáda byla poslední příležitost zahlédnout pohromadě všech dvanáct soutěžících dívek. Do takzvaného superfinále postupovaly dívky pouze čtyři. V něm byl úkol soutěžících zodpovědět vylosovanou otázku týkající se charitativní činnosti. Následně porota, v níž seděli například bývalý prezident soutěže Miloš Zapletal, plastický chirurg Pavel Měšťák nebo herec Jan Čenský, po krátkém rokování rozhodla o vítězce.

 

Během přenosu se nerozdávaly jen tituly Miss Sympatie a celkovým vítězkám, ale celá řada dílčích titulů. Miss Silueta se stala Kristýna Rabštejnková, Miss Talent, jíž předával květiny houslový virtuos Pavel Šporcl, získala pozdější vítězka Aneta Vignerová nebo Miss Elegance, jíž je pro letošek Monika Krpálková. 

 

O kulturní vložky se starali několikanásobní zlatí slavíci Lucie Bílá a Karel Gott, romské hudební těleso Romano Stilo s Pavlem Šporcem a breakdanceři říkající si Pentifull.

 

Miss České republiky získala s novým majitelem také nový koncept. Již nejde pouze o přehlídku ženské krásy, ale také o prostředek pomoci potřebným. Veškeré finance, které by vedly k zisku z pořádání soutěže poputují do Nadačního fondu pro zdraví dětí a na konto nadace Miss World The Beauty with Purpose. Za tuto nadaci přijela navštívit Českou republiku současná Miss World Ksenia Sukhinova.

 

Autorka článku: Simona Beránková 

Autor fotografií: Petr P.Novotný

« Zpět

reklama
reklama
VENIRA.cz
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE